Κατάλογος
Σύλλογοι & ΜΚΟ
![Σύλλογοι & ΜΚΟ](/media/categories/associations-ngos_header_sksizEMe.jpg)
Σύλλογος Προστασίας Ζώων Πάρου
Ο Σύλλογος Προστασίας Ζώων Πάρου (PAWS) ενεργοποιείται στο νησί από το 1995. Είναι ο μόνος οργανισμός που έμπρακτα ασχολείται με την ευημερία ζώων συντροφιάς και άλλων οικόσιτων. Διατηρείται εξολοκλήρου από εθελοντές και δωρεές. Ο σύλλογος έχει προγράμματα επαναστέγασης ανεπιθύμητων σκυλιών, και πρόγραμμα στείρωσης και ταΐσματος αδέσποτων γατιών. Επίσης, αναφέρει περιπτώσεις κακοποίησης ζώων και προτείνει καλές πρακτικές.
+30 6975 060927 | Τρυπητή